قیمت نوار تیپ 1000 متری دیجیکالا

لوله پلی اتیلن اردبیل 09109853673 اترک دریپ

فروش لوله پلی اتیلن شرکت اترک دریپ در اندازه های مختلف با کیفیت بسیار مرغوب و قیمت مناسب جهت کشت بهینه کشاورزان محترم .


مزايای لوله پلی اتيلن
این محصول از زمان پیدایش به انواع مختلفی تولید شده است و اقبال و توجه زیاد به انواع لوله‌ های پلی اتیلن به دلیل مزایای منحصر بفرد این لوله‌ ها است. در این متن به بیان واضح‌ ترین مزایای این محصول میپردازیم. قابل ذکر است که این مزایا تنها بخشی از مشخصات و مزایای بسیار عالی است و برای هر کدام از کاربردهای این لوله‌ها میتوان مزایای بسیاری نام برد.

مقاومت در برابر خوردگي گالوانيكي
مقاومت در برابر پوسيدگي، سايش و ضربه
خاصيت انعطاف پذيري مناسب
خاصيت جمعشوندگي
سبكي وزن
مقاومت عالي در برابر زمين لرزه و رانش زمين
قابليت اتصال بسيار محكم، بدون نشتي و در عين حال انعطافپذير
مقاومت بالا در برابر اشعه فرا بنفش خورشيد
دارا بودن خصوصيات هيدروليكي بسيار مناسب
هزینه پایین تعمیر و نگهداری


1- مقاومت در برابر خوردگي گالوانيكي


اين خصوصيت در واقع مهمترين عامل استفاده از اين لوله‌ها در دريا مي‌باشد چرا كه تركيب هوا و آب، خصوصا آب دريا، براي لوله‌هاي فلزي متعارف بسيار خورنده است. شايان ذكر است خوردگي گالوانيكي لوله‌هاي پلي‌اتيلن تقريبا صفر است.

2- مقاومت لوله پلی اتیلن در برابر پوسيدگي ، سايش و ضربه

اين خاصيت به همراه خصوصيت قبلي عامل افزايش قابل توجه عمر مفيد اين لوله‌ها نسبت به لوله‌هاي و ديگر مي‌ باشد.


لوله پلی اتیلن اردبیل
لوله پلی اتیلن اردبیل

3- خاصيت انعطاف پذيري مناسب لوله پلی اتیلن

اين خاصيت باعث سهولت نصب اين لوله ها و نياز به كاربرد اتصالات كمتر مي‌گردد .شعاع مجاز خمش لوله پلي اتيلن به طور متوسط 20 برابر قطر خارجي آن مي باشد.

4- خاصيت جمعشوندگی (Collapsibility) بسيار بالا در راستای


این خاصیت در شول فصول مختلف و انقباض و انبساط طولی لوله مشخص میشود و در برابر دیگر انواع لوله‌ها مناسبترین خاصیت جمع شوندگی را دارد.

5- سبكي وزن لوله پلی اتیلن

اين لوله ها نسبت به لوله هاي فولادي داراي وزن بسيار كمتري بوده، در نتيجه حمل و نقل و انبار نمودن آنها آسانتر بوده و با هزينه كمتري انجام مي‌شود.

لوله پلی اتیلن اردبیل
لوله پلی اتیلن اردبیل

6- مقاومت عالي لوله پلی اتیلن در برابر زمين لرزه و رانش زمين

با توجه به ميزان ضريب كشش بالا در مواد پلي اتيلن و استحكام كافي در برابر فشار ضربه‌اي، لوله هاي پلي اتيلن بهترين مقاومت را در برابر ارتعاشات زمين لرزه و جابجايي لايه هاي خاك نشان مي‌دهند. به عنوان مثال در اطلاعات خسارات وارد بر لوله پلي اتيلني در اثر زلزله کوبه ژاپن میزان خسارات صفر بوده است.

7- قابليت اتصال بسيار محكم ، بدون نشتي و در عين حال انعطاف پذير

جوش لب به لب يا الكتروفيوژن) اين اتصال قوي به وسيله جوشكاري يا اتصال از طريق فلنج و حاصل می‌گردد مخصوص آب رسانی

8- مقاومت بالای لوله پلی اتیلن در برابر اشعه فرا بنفش خورشيد


میتوان یکی از معدود محصولات پلی اتیلن دانست که بواسطه تحقیق و تسعه توانسته‌ اند مواد آنرا در مقابل اشعه ماورا بنفش خورشید مقاوم نمایند. البته در برخی از انواع بی کیفیت در مقابل نور خورشید دچار مشکل میشوند اما امروزه با وجود مواد اولیه مناسب مشکی و تجهیزات تولید مدرن دیگر نگران این موضوع نباید بود و مقاومت دربرابر خورشید بسیار بالا رفته است.

9- دارا بودن خصوصيات هيدروليكي بسيار مناسب
لوله پلی اتیلن اردبیل
لوله پلی اتیلن اردبیل

به علت سطح داخلي كاملا صاف و صيقلي، اين لوله ها در مقايسه با لوله هاي ديگر از افت اصطحكاكي بسيار كمتري برخوردار بوده، در نتيجه در بسياري اوقات براي عبوردادن دبي مشخصي از سيال، در مقايسه با ساير انواع لوله ها خصوصا وقتي طول خط لوله زياد است.

موضوع فوق در مقايسه با لوله هاي فولادي، ( قطر كمتري خواهند داشت ) بسيار برجسته مي‌باشد، چرا كه در لوله‌هاي فولادي جهت پوشش داخلي معمولا از يك لايه سيماني استفاده مي‌شود كه اين لايه علاوه بر كاهش سطح مقطع موثر لوله باعث افزايش زبري گشته، افت فشار بالاتري ايجاد مي‌گردد. تامين لوله‌هاي فولادي با قطر بالاتر به تنهايي مي‌تواند بسياري از اختلاف هزينه‌ها خريد لوله را پوشش دهد.

10 – هزينه پايين تعمير و نگهداري لوله پلی اتیلن

به دليل خصوصيات مناسب ، معمولا اين لوله ها در يك بازه زماني طولاني نياز به تعمير ندارند و در صورت نياز به تعمير، اين كار با هزينه پايين امكانپذير خواهد بود. اين در حالي است كه تعمير لوله هاي فولادي با مشكلاتي همراه بوده ( و بالطبع با هزينه بالايي انجام ميشود ). از جمله عدم امكان تعمير پوشش لوله در بستر دريا

لوله پلی اتیلن اردبیل

لوله پلی اتیلن اردبیل
لوله پلی اتیلن اردبیل

لوله پلی اتیلن اردبیل
لوله پلی اتیلن اردبیل
لوله پلی اتیلن اردبیل

لوله پلی اتیلن اردبیل 09109853673 اترک دریپ